Magazine Sew02 2017
مجله خیاطی Magazine Sew02 2017
در این مجله رایگان خیاطی به آموزش و معرفی الگوهای مختلف برای  جلیقه ، لباس کتانی، لباس پشمی،لباس های جین
ادامه مطلب
Magazine Interweave Knits 2017
مجله بافتنی Magazine Interweave Knits 2017
در این مجله رایگان که در خصوص بافتنی و نمایش طرحهای مختلف برای سنین مختلف زن و مرد و همچنین
ادامه مطلب
Magazine Lets Knit 2017
مجله بافتنی Magazine Lets Knit 2017
این مجله رایگان به بررسی و آموزش هنر بافتنی و اینکه چگونه از کاموا برای بافتن و معرفی طرحهای زیبای
ادامه مطلب
Magazine Sew01 2017
مجله خیاطی Magazine Sew01 2017
همانطور که از طرح جلد این مجله رایگان معلوم است به معرفی انواع طرح های خیاطی و روشهای دوخت و
ادامه مطلب

هنر رهگشای کار است که هستی را به جنبش درآورده و تازه تر از تازه می سازد و هنر ارزنده است که پوشش بیرونی هستی را جمال می بخشد. در این مجله خیاطی به معرفی زمانهای دور پارچه را روی اندام افراد قرار داده و فرم دلخواه را در می آوردند کوک و سنجاق زده و اقدام به دوخت می کردند. یا معرفی در این مجله خیاطی که برخی بر حسب تجربه و مهارت بدون الگو, لباس را برش زده که نیاز به چندین با برتن کردن لباس را داشت. رفته رفته با پیشرفت علم و تجربه, متدهای تدوین و بصورت کاملا کلاسیک, در کشورهای مختلف به راه افتاد. روش گرلاوین، روش فرانسوی، روش ژاپن، روش متریک و روش مولر آلمانی.
در مجله خیاطی به معرفی دو استاد برجسته فن خیاطی به نامهای Vionnet و Shanel که حساسیت و استعداد خاصی نسبت به زیبایی شناسی و مسایل اجتماعی داشتند، تغییرات شرایط اندام و بدن انسانها را نسبت به هم دیگر کشف کردند. با آنکه تغییر و تفسیر این دو طراح با هم یکی نبود بود اما آنان را باید جزو بوجود آورندگان و مخترعان اصلی لباس ساده و راحت امروزی دانست.
در این مجله خیاطی و آموزش بافتنی به شرح موضوع پوشیدن لباس یک امر ضروری است و هر کس این را نسبت به خودش احساس می کند که ظاهر خود را به خوشایند ترین شکل ممکن به اطراف پیرامون عرضه کند. بنابراین پوشاک باید رنگ و طراحی استادانه و قشنگی داشته باشد و یکی با شرایط محیط و باب روز دنیا و جامعه باشد. به وجود آمدن صنعت پوشاک امری تصادفی و خواستنی نبوده است. بلکه بر اساس تفکرات و نیاز های اقلیمی ،آب و هوایی، مادی و معنوی انسانها به وجود آمد، شکل گرفت و تحول یافت.
پوشاک باستان در قرون وسطی جای خود را به شکل ظاهری شکوهمند داد. در دوره رنسانس پر زرق و برق شد و صورتی تجملی پیدا کرد و سپس در عصر نوین شکلی نامشخص و رمز گونه به خود گرفت. زمینه های شغل شوی لباس عروس و نامزدی _ تولیدی لباس و فروش آن _ چرم دوزی _ آموزش الیاف سنجی_ دبیری در این رشته _ هنر طراحی لباس _ هنر طراحی صحنه در صدا و سیما _ هنر طراحی اندام _ تولید لباس بچه گانه _ زنانه دوزی _ مردانه دوزی _ دوختهای تزئینی _ خانه داری عمومی از جمله شغلهای مرتبط با رشته مذکور می باشد.
هدف در این مجله خیاطی و آموزش خیاطی نمایش کلی رشته لباس از جمله ضروریات اولیه بشری می باشد و امروزه با پیشرفت تکنولوژی لزوم اطلاع رسانی از طریق مجله خیاطی در صنایع دوخت و بافت تهیه پوشاک دارای دو بعد صنعتی و تجاری است هنر ظریف خیاطیاز گذشته در ایران به عنوان یک هنر اصیل همیشه مورد توجه بوده است. تنوع طرحها و رنگها و مدلها در مناطق ایران نیز گویای این مطلب است فراگیری این فن نه تنها گامی ملی در جهت خودکفایی است بلکه هنری است که زندگی فردی را هم آراسته می نماید.دوره تحصیل ۱ الی ۲ و نیم سال بعد از انتخاب رشته به طول می انجامد و دروس به صورت نظری، عملی و کارآموزی در محل تحصیل ارائه می شود. فارغ التحصیلان این دوره می توانند در مقاطع بالاتر به تحصیلات خود ادامه دهند.خیاطی و طراحی لباس زنانه پایه اول ۳۰ واحد عمومی ۲۳ واحد اختیاری ۵/۴ واحد مهارتی ۳۱ واحد تکمیلی ۵/۷ واحد قانون کار، بهداشت و ایمنی کار، کارآفرینی، کارورزی ۵/۲ واحد قابلیتهای فارغ التحصیلان و موقعیتهای شغلی. در حال حاضر یک خیاط موقعیت کاری خوبی دارد و حدود ۷۰% فارغ التحصیلان می توانند به صورت نیروهای کارآفرین و خود اشتغالی برای خودشان کار کنند و یا در مراکز تولیدی و طراحی های لباس فعالیت نمایند. در ضمن به گفته ای این مجله خیاطی می توانند به صورت استاد کار ماهر و یا نیمه ماهر در مراکز فنی و حرفه ای فعالیت نمایند.

 

تمامی حقوق این سایت برای درین وب محفوظ است.